DSS Nádej, Vidiná

DSS Nádej, Vidiná je prevádzka s celodennou starostlivosťou, ktorá poskytuje sociálne služby týždennou a ambulantnou formou klientom s rôznymi druhmi zdravotného postihnutia.

Kapacita prevádzky:

  • Týždenný pobyt - 10 miest
  • Ambulantná forma - 4 miestaPapierkovo – tvoríme z papiera


Papierkovo – tvoríme z papiera

 


Je názov projektu, ktorý sme realizovali v Domove sociálnych služieb Slatinka, prevádzka vo Vidinej. Bol zameraný  na cieľovú skupinu mládeže so zdravotným znevýhodnením  a študentov Pedagogickej a sociálnej akadémie v Lučenci. Mladí ľudia v našom DSS túžili po nových kontaktoch so svojimi zdravými rovesníkmi a študenti chceli získať praktické skúsenosti pri príprave na svoju profesiu. Cieľom bolo naučiť sa zážitkovou formou komunikovať navzájom, spoločnou prácou v tvorivých dielňach dať príležitosť na vyskúšanie kreativity, neformálne sa vzdelávať, získať nových kamarátov, zvýšiť príležitosť na prácu a zábavu s rovesníkmi zo zdravej populácie.


            Malý projekt Papierkovo – tvoríme z papiera bol podporený z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.


 Ďakujeme!


 


 


Autor:  Mgr. Miroslava Debnáriková, sociálny pedagóg a sociálny pracovník DSS Slatinka, prevádzka Vidiná.


Toto dokážeme!

V DSS Slatinka v prevádzke vo Vidinej sa minulý týždeň uskutočnil projekt pre našich klientov - mladých ľudí žijúcich v DSS, ktorí sa radi učia nové zručnosti, nadobúdajú nové skúsenosti, chcú zmysluplne tráviť svoj voľný čas a chcú ukázať ostatným čo dokážu. Tento projekt pripravila absolventka gymnázia Saška Debnáriková, v ktorom sa snažila podnietiť kreativitu klientov, aby si prehĺbili komunikačné zručnosti a vyskúšali si prezentáciu toho, čo dokážu. V tvorivých dielňach vyrábali ozdobné predmety z rôznych materiálov a rôznymi technikami. Hotové výrobky darovali obyvateľom z obce Vidiná.

 

Malý projekt „Toto dokážeme“ bol podporený z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť Národného projektu Komprax – Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

Ďakujeme!

 

Autor: Bc. Marcela Filipová, vedúca prevádzky Vidiná, DSS Slatinka

P1030969.JPG (381,6 kB)
P1030971.JPG (375 kB)
P1030979.JPG (576,3 kB)
P1030988.JPG (408,3 kB)
 

 


Opäť neformálne vzdelávanie s KomPraxom

V mesiaci december sme znovu v DSS Slatinka, prevádzka vo Vidinej, využili šancu neformálne sa vzdelávať v témach: Ako hovoriť s mladými o drogách a sexe, na ktoré sme si prizvali i študentov zo Strednej zdravotníckej školy v Lučenci. Pripravili sme štyri malé projektové zámery s názvami Viem pomôcť iným, Pošli to ďalej, Bocian ma asi nepriniesol a Aj srdce chodí na vandrovku. Naučili sme sa, ako sa poskytuje prvá pomoc, tvorili sme videoknihu plagátov ako antireklamu na drogy, rozprávali sme sa ako to chodí medzi mužmi a ženami a čo robiť, keď sa nám niekto páči, čo sú signály lásky a vytvorili sme aj niekoľko návodov na bozkávanie.

Klienti i účastníci projektu si zlepšili komunikačné a prezentačné zručnosti, vyskúšali si kreativitu  a získali ďalšie kompetencie pre prax.

Všetky Malé projektové zámery boli podporené z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 Ďakujeme!

P1040116.JPG (3 MB)
P1040127.JPG (3,3 MB)
P1040236.JPG (3,8 MB)
P1040334.JPG (3 MB)

antireklama drogám.pdf (4,1 MB)


Autor:  Mgr. Miroslava Debnáriková, sociálny pedagóg a sociálny pracovník DSS Slatinka, prevádzka Vidiná.

 


Fotogaléria: DSS Nádej, Vidiná

Táto fotogaléria je prázdna.


Rôzne

rok 2014 - ako sme ho prežili

23.12.2014 20:00
Pozrite si krátky prierez rokom 2014 v našej prevádzke. Bc.Marcela Filipová, vedúca prevádzky Nádej Vidiná rok 2014 - Ako sme ho prežili.pdf (5,2 MB)

—————

Mikuláš 2014

23.12.2014 18:24
Ako by to bolo aj tento rok, keby k nám nezavítal Mikuláš. Už dobrý mesiac pred jeho príchodom vládla u nás všeobecná panika. Niektorí sa veľmi tešili, niektorí sa trochu obávali (kto vie prečo asi?) a niektorí sa správali flegmaticky, že ich sa to vôbec netýka. Ale, keď nastal ten správny deň...

—————

Opäť neformálne vzdelávanie s KomPraxom

23.12.2014 10:09
Opäť neformálne vzdelávanie s KomPraxom V mesiaci december sme znovu v DSS Slatinka, prevádzka vo Vidinej, využili šancu neformálne sa vzdelávať v témach: Ako hovoriť s mladými o drogách a sexe, na ktoré sme si prizvali i študentov zo Strednej zdravotníckej školy...

—————

Toto dokážeme!

17.09.2014 16:50
Toto dokážeme! V DSS Slatinka v prevádzke vo Vidinej sa minulý týždeň uskutočnil projekt pre našich klientov - mladých ľudí žijúcich v DSS, ktorí sa radi učia nové zručnosti, nadobúdajú nové skúsenosti, chcú zmysluplne tráviť svoj voľný čas a chcú ukázať ostatným čo dokážu....

—————

Romankine 15-te narodeniny

10.06.2014 20:19

—————